Satranç Zekânızı Sınayın!

Satrançseverlerin, antrenörlerin ve gelişme hevesi taşıyan genç usta adaylarının en fazla rağbet ettikleri çalışmalar olan alıştırma kitaplarımıza bir yenisini daha ekledik: Satranç Zekânızı Sınayın! Sovyet satranç ekolünün önde gelen antrenörlerinden olan August Livshitz’in pratik oyunlardan derlediği öğretici örneklerle, okurların öncelikle taktik temalara aşina olması amaçlanıyor.

İlk olarak yayımlandığında 3 ayrı kitap şeklinde basılmış olan saygın çalışmada ilerledikçe seviye yükselecek ve okurların karşısına, zorlu hesaplamalar yapıp hayal güçlerini kullanmalarına gerçekten de ihtiyaç duyacakları örnekler çıkacak. Toplam 1284 konum içeren (!) bu kapsamlı çalışmayla, taktik becerinizi geliştirirken eğlenceli bir yolculuğa çıkacağınıza da emin olabilirsiniz!

livshitzkapak

Satranç Zekânızı Sınayın!
ISBN: 978-605-9013-12-3
Yazar: August Livshitz
Çevirmen: Alper Efe Ataman
Boyut: 17 cm x 24 cm
Sayfa Sayısı: 378 sayfa
Hemen Al!

İlk olarak yayımlandığında, satrançseverlere 3 ayrı kitapta sunulmuş olan çalışma hakkında kısa bilgileri bulabilirsiniz:

“x3!:3 Kitap Bir Arada

Satrançta taktik beceri doğuştan gelen bir yetenek mi, yoksa çalışma ve uygulamalarla edinilebilir mi? Sovyet satranç ekolünün önemli antrenörlerinden olan August Livshitz, kombinatif vizyonunu geliştirmeyi amaçlayan, ilerleme arzusundaki satrançseverler için klasik bir el kitabı hazırlamış: Satranç Zekânızı Sınayın!

Kitapta okurların, zorluk dereceleri ve taktik temalara göre sıralanmış 1284 konumu çözerek öncelikle pratikte sıklıkla karşılaşılan ‘çifte saldırı’, ‘açmaz’ ve ‘saptırma’ gibi temalarla tanışması amaçlanıyor. Seviyeleri giderek yükselen alıştırmaların çözümleri sayesinde, okurların hesap becerilerini geliştirmeleri ve hayal kurma yetisini kazanmaları arzu ediliyor. Sunulmuş olan örnek pozisyonlar okurları yalnızca keyifli bir serüvene çıkarmayacak, aynı zamanda kendilerini sınamalarına ve en önemlisi de geliştirmelerine yardımcı olacak.

81nP0t6XakL-horz

Daha önce üç ayrı kitapta yayımlanmış olan değerli çalışma, şimdi tek bir kitapta satrançseverlerle buluşuyor. Satranç Zekânızı Sınayın!, Analiz Yayıncılık’ın 38. satranç kitabıdır.”

Facebook'da paylaş