Satranç Okulu 4!

Analiz Yayıncılık olarak 21. kitabımızı, 2013 Türkiye Kulüpler Şampiyonası ve Türkiye İş Bankası Satranç Ligi öncesinde satranç severlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Satranç Okulu 4 – Satranç Oyunsonları Kılavuzu, GM Sarhan Guliev‘in oyunsonları üzerine derlemiş olduğu 600 somut konumdan oluşan öğretici bir yapıt. Satranç Okulu dizisinin önceki ciltlerinde taktik görüşlerini geliştirmesi amaçlanan okurlar, bu defa satranç mücadelesinin en önemli bölümlerinden olan oyunsonu üzerine en temel bilgilerle tanıştırılacak…

cs4kapak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Satranç Okulu 4 – Satranç Oyunsonları Kılavuzu
Özgün Adı: Chess School 4 – The Manual of Chess Endings
Yazar: GM Sarhan Guliev
Çeviren ve Yayına Hazırlayan: FM Alper Efe Ataman
1. Basım: Haziran 2013 (2000 adet)
Sayfa Sayısı: 188
Boyut: 17 cm x 22 cm
Kağıt Tipi: 90 gr. 1. hamur
ISBN 978-605-85982-1-8 (5.c)
Fiyatı: 20.00 TL.

Arka Kapaktan:
“Oyunsonu… Satrançta eşit seviyedeki iki oyuncu arasında sonucun belirlendiği safha genellikle mücadelenin bu son bölümü olur.
Elinizdeki kitapta, GM Sarhan Guliev oyunsonlarına ilişkin derlediği 600 somut konumla okurların bu kritik safha hakkındaki bilgi dağarcıklarını geliştirmeyi amaçlıyor. ‘Somut’ ifadesiyle kastedilmek istenen, oyununun ele alınan kesitinden itibaren, kazanç, beraberlik ya da mağlubiyet gibi kesin bir sonuçla noktalanacak olmasıdır. Oyunsonunda başarılı bir oyun ortaya koyabilmek için, öncelikle, pratik oyundan çok, bilginin öne çıktığı konumları kalben öğrenmek önemlidir. Bu amaçla, Satranç Okulu dizisinin önceki kitaplarında olduğu gibi, okurları hesap yapmaya sevk edecek, temel prensiplerin nasıl uygulanması gerektiğini gösteren konumlar tercih edilmiştir.
Satranç Oyunsonları Kılavuzu kitabıyla, siz ‘Satranç Okulu’ öğrencilerinin oyunsonu anlayışlarının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.
Sarhan Guliev, ülkemize hiç yabancı olmayan Azeri büyükustadır. Birçok defa ülkemizdeki turnuvalarda da oynayan isim, 2002 yılında Uluslararası İzmir Açık Turnuvası’nı da kazanmıştır. Antrenörlük konusundaki başarıları ise kuvvetli oyunculuğunun önünde yer alır. Öyle ya, kendisi birçok farklı ülkede deneyimlerini yetenekli genç oyuncularla paylaşmıştır ve paylaşmaktadır.
Bu kitapla birlikte Satranç Okulu’ndan mezun olan sizleri şimdiden tebrik ediyoruz!
Analiz Yayıncılık elinizdeki 21. kitabıyla satrancın geleceği olarak gördüğü okulda ve kulüpte satranç projelerine katkı sağlamayı sürdürüyor. Satranç Okulu dizisi sona erdiği için üzülmeyin. Yepyeni kitaplarla karşınızda olmaya devam edeceğiz.”

Çok yakın zamanda, yepyeni kitaplarla karşınızda olmak dileği ve sözüyle…

Facebook'da paylaş