HAKKIMIZDA

Analiz Yayıncılık

logomuzAnaliz Yayıncılık, ülkemizin gerçek anlamdaki ilk ‘satranç yayınevi’dir. Kuruluşundan bu yana (1 Aralık 2005) 45 farklı satranç kitabı yayımlamış ve bu saygın eserleri 209000 baskıda satrançseverlerle buluşturmuştur. Kitap yayımcılığının yanı sıra, 3 yıl ve 12 sayı boyunca, nitelikli satranç dergisi Satrançsever‘i okurlarının beğenisine sunmuştur.

Analiz Yayıncılık uzun yıllar önde gelen İngilizce satranç kitaplarının yurt dışından ithalatını gerçekleştirmiştir. Gambit Publications, Everyman Chess, New in Chess, Quality Chess ve Chess Informant yayınevlerine ait eserler, yıllar boyunca ülkemiz satrançseverlerine ulaştırılmıştır. Analiz Yayıncılık ulusal – uluslararası satranç turnuvalarında ve kitap fuarlarında kurduğu kitap standlarıyla da organizasyonlara renk katmaktadır…

Alper Efe Ataman

alperefeataman1983, İzmir doğumlu olan isim Analiz Yayıncılık’ın kurucusudur. 2006-2010 yılları arasında Türkiye Satranç Federasyonu Altyapı Geliştirme Grubu’nda profesyonel antrenörlük görevinde bulunmuştur. Bu süreçte federasyon tarafından ulusal – uluslararası turnuvalarda, bölgesel – ulusal kamplarda ve ileri düzey eğitim çalışmalarında görevlendirilmiş; bu sayede de antrenörlük konusunda deneyim kazanmıştır. Instructive Chess Miniatures adlı yapıtı Gambit Publications Ltd. tarafından yayımlanmıştır (link). Satranç oyunculuğunda Fide-Ustası (FM), satranç antrenörlüğünde ise FIDE-Trainer ve Baş Antrenör unvanlarına sahiptir. Alper Efe Ataman Bulancak İhsaniye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcusu, İstanbul Satranç Derneği ve Bornova Anadolu Lisesi Spor Kulübü’nün üyesidir.