Ekaterina Atalık’la Satrancın Temelleri – 2 Yayımlandı!

43. kitabımız Ekaterina Atalık’la Satrancın Temelleri – 2 / Pratik Satrançta Tavsiyeler yayımlandı.

1(2)

Ekaterina Atalık’la Satrancın Temelleri – 2 / Pratik Satrançta Tavsiyeler
ISBN: 978-605-9013-17-8
Yazar: IM/WGM Ekaterina Atalık
Çeviren: Mustafa Erkan
Sayfa Sayısı: 108
Boyutu: 17 cm x 22 cm
Hemen Al!

Satrançseverler bu kitabı, ya da henüz tanışmadılar ise serinin her iki kitabını birden uygun şartlarla temin edebilirler:

Kitap 1: Açılışlar
Kitap 2: Pratik Satrançta Tavsiyeler
Ekaterina Atalık’la Satrancın Temelleri Dizisi: (İki Kitap)

Arka Kapaktan:
“Satrancın Temelleri dizisinin ilk kitabında incelenen açılış meselelerinin ardından, Ekaterina Atalık konuyu oyunortası safhasına taşıyor. Plan, taktik ve strateji hangi durumlarda, nasıl roller üstleniyor? Bu derin konuya kısa bir giriş yapıldıktan sonra, tarafların oyunortasındaki planlarını şekillendiren er yapıları, öğretici klasikler eşliğinde mercek altına alınıyor:

* Hareketli Merkez
* Askıda Erler
* İzole Vezir Eri
* Karlsbad Yapısı
* Er Zincirleri

Er yapılarına ilişkin dilimizde yayımlanan en kapsamlı çalışmalardan olan ‘Pratik Satrançta Tavsiyeler’ satrançseverlere, François-André Danican Philidor’un o veciz sözünü bir kere daha anımsatıyor:

“Erler satrancın ruhudur.”

IM/WGM Ekaterina Atalık ülkemizin en kuvvetli kadın satranç sporcusudur. 2006’da Avrupa Kadınlar Şampiyonu olmuştur. 2008, 2016 ve 2018 yıllarında ise Türkiye Kadınlar Şampiyonası’nı kazanmıştır. Genel kategoride de çok başarılı sonuçlara sahip olan isim Prag 2016’yı birçok büyükustanın önünde kazanırken, 2016 Rodostoşah Turnuvası’nı ikinci sırada tamamlamıştır.

Ekaterina Atalık’la Satrancın Temelleri yeni bir kitap dizisi. Profesyonel bir oyuncunun birikimlerini aktaracağı dört kitaplık çalışmanın, ilerleme arayışındaki satrançseverlere rehberlik etmesi amaçlanıyor.”

Facebook'da paylaş