Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz?

Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz? Her satrançseverin başta en büyük rakipleri evdeki idolleri, babaları olmalı. Yeni Zelandalı yazar GM Murray Chandler, bizlerin çok sevdiği öğretici kitabında okuyuculara ‘babalarını yenmeleri’ konusunda yardımcı olacak harika bir yöntem sunuyor: kalıpların tanınması!

8051017

Satranç ustaları nasıl düşünür? Peki ya, bir kombinezonun anatomisi incelenebilir mi? Yeni başlayanlardan usta oyunculara, 7′den 77′ye her satranç oyuncusunu düşünmeye sevk edecek bu sorulara yanıt arayan bu kitapla bir ustanın düşünme sürecine tanık olacaksınız.

Daha sonra mı? Boğmaca Matı‘ndan Yunan Hediyesi‘ne, Anastasia’nın Matı‘ndan Değirmen‘e… Sunulmuş olan 50 Müthiş Şah-Mat kalıbı, okuyucuların satranç karşılaşmalarında en sık görülen, başlıca mat kalıplarıyla tanışmasını sağlayacak. Bölümün sonunda yöneltilmiş olan 36 soru ise, 300 diyagramda anlatılmış kalıpların tanınması bölümünün bir testi niteliğinde. Bu alıştırmalar üzerine kendinizi sınayıp, hangi konuları tekrar etmeniz gerektiğini görebileceksiniz.

Peki ya, babanız Garry Kasparov’sa? Evet doğru; gerçekten de ciddi bir problemle karşı karşıyasınız. Ancak mücadeleye devam! Nasıl olsa, kitabı okuduktan sonra artık müthiş şah-mat kalıplarıyla donanımlısınız.

Çeviri ve yayına hazırlık süreci FM Alper Efe Ataman tarafından gerçekleştirilen Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz? Analiz Yayıncılık’ın 34. satranç kitabıdır.

Babanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz? Ocak ayında satrançseverlerle buluştu!

PrintBabanızı Satrançta Nasıl Yenersiniz?
ISBN: 978-605-9013-08-6
Özgün Adı: How to Beat Your Dad at Chess
Yazar: GM Murray Chandler
Çeviren ve Yayına Hazırlayan: FM Alper Efe Ataman
Kapak Resmi: David Stanley
Resimler: Harvey Lister
Sayfa Sayısı: 128
Boyut: 17 cm x 22 cm
Fiyatı: 17.00 TL (%8 KDV dahil)
Hemen Al!

Facebook'da paylaş