HAKKIMIZDA

Analiz Yayıncılık

analizlogo1 Aralık 2005 tarihinde kurulmuş olan Analiz Yayıncılık, ülkemizin gerçek anlamdaki ilk ‘satranç yayınevi’dir. Kuruluşundan bu yana 43 farklı satranç kitabı yayınlanarak, bu eserler 197500 baskıda satrançseverlerle buluşturulmuştur. Türkçe lisans hakları alınmış olan kitap sayısı ise 48’dir. Analiz Yayıncılık, kendi yayınlarının yanı sıra, diğer nitelikli Türkçe satranç kitaplarının da satışını yapmaktadır.

Analiz Yayıncılık’ın yeni serüveni ise Satrançsever‘dir. İlk sayısı Mayıs 2016′da olmak üzere 2 ayda bir yayımlanmakta olan dergi ülkemiz satrançseverlerinin beğenisini kazanmıştır.

Analiz Yayıncılık uzun yıllar önde gelen İngilizce satranç kitaplarının yurtdışından ithalatını gerçekleştirmiştir. Gambit Publications, Everyman Chess, New in Chess, Quality Chess ve Chess Informant yayınevlerine ait olan eserler, yıllar boyunca ülkemiz satrançseverlerine ulaştırılmıştır ve ulaştırılmaktadır. Analiz Yayıncılık ulusal – uluslararası satranç turnuvalarında ve kitap fuarlarında kurduğu kitap standlarıyla da organizasyonlara renk katmaktadır…

Analiz Satranç Merkezi

21-crop-crop1 Mart 2009 tarihinde Bostanlı – İzmir’de kurulmuş satranç merkezidir. Amacı, genç yeteneklerle uzun bir süredir yapılmakta olan çalışmaların daha düzenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesidir. Başlıca hedefi ise, centilmen, başarılı ve bu disiplinin kültürünü özümsemiş satranç sporcuları yetiştirebilmektir. Analiz Satranç Merkezi’nde, Analiz Yayıncılık’a ait satranç kitaplarının ve diğer satranç ürünlerinin satışları da yapılmaktadır.

.

 Alper Efe Ataman

alperefeataman1983, İzmir doğumlu olan isim Analiz Yayıncılık’ın kurucusudur. 2006-2010 yılları arasında Türkiye Satranç Federasyonu Altyapı Geliştirme Grubu’nda profesyonel antrenörlük görevinde bulunmuştur. Bu süreçte federasyon tarafından ulusal – uluslararası turnuvalarda, bölgesel – ulusal kamplarda ve ileri düzey eğitim çalışmalarında görevlendirilmiş; bu sayede de antrenörlük konusunda deneyim kazanmıştır. Instructive Chess Miniatures adlı yapıtı Gambit Publications Ltd. tarafından yayımlanmıştır (link). Satranç oyunculuğunda Fide-Ustası (FM), satranç antrenörlüğünde ise FIDE-Trainer ve Baş Antrenör unvanlarına sahiptir. Alper Efe Ataman Bulancak İhsaniye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcusudur.